Топење на мразот на Aнтарктикот откри тајна база! (Видео)


Еден корисник на Јутјуб забележа таинствена структура долга 100 метри која се гледа од мразот и ги објави снимките од своето откритие во текот на викендот.

„Ова е во облик на подморница. Ако го погледнете врвот, може да видите дека тоа е боја на челик. Ова е нешто што го направил човек“, вели тој.

Кога ја менува бојата на видеото, врвот на бродот – за кој се верува дека е дел од палубата, станува очигледен.

„На Антарктикот има многу мистериозни работи, па така тоа не ме изненадува“, вели теоретичарот.

Трупови од германски воени бродови се откриени ширум планетата, откако биле потопени или напуштени по текот на Втората светска војна.

Од 1.156 подморници, кои се изградени, дури 784 биле пријавени како потопени или загубени.

Извор: real1fans.com

loading...
Previous Карлеуша мора да пие силни лекови: Таа од стрес почнала да паѓа во несвест!
Next Дневен Хороскоп Вторник, (05 март, 2019)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *