in

Нов пресврт со времето – Подгответе се за студ и снег

Во понеделник во текот на денот ќе дува засилен јужен ветер кој наместа ќе достигнува 80 километри на час, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Од вторник подрачјето на нашата земја ќе биде под влијание на студен бран од северните делови на Европа што ќе услови значително заладување со локални врнежи од снег со слаб до умерен интензитет.

Снежната покривка на планините ќе се зголеми, а нова ќе се формира и на пониските места.

Извор: centar.mk

loading...

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Пајаците јадат повеќе месо годишно од луѓето

ФОТО: Комични и чудни Руски слики