ЈАПОНСКИ ЕЛИКСИР КОЈ ГИ ПОДМЛАДУВА ЖЕНИТЕ ЗА 10 ГОДИНИ: Рецепт кој се чува како богатство!


Пијте го секое утро, ќе живеете подолго и ќе изгледате помладо…

Со оглед на тоа дека кај луѓето се зголемила свеста за здравјето многумина почнале да го бараат еликсирот за долговечност со цел да ги продолжат своите животи. Иако нашиот животен век значително се зголемил од пораниот период во историјата, стареењето е неизбежно.

Како што, веројатно, и самите сте забележале, стареењето не влијае на секого на ист начин. Можеби ќе видите луѓе од 40. години кои имаат брчки, но и луѓе од 60. години кои изгледаат како да имаат 40.

Некои луѓе се здрави и полни со енергија дури и со повеќе години, но за некои луѓе стареењето значи соочување со разни здравствени проблеми, дури и ако не се стари. Стареењето е проследено со проблеми со видот, памтењето, остеопорозата, срцевиот удар и други болести…

Состојки: половина чаша вода, 1 лажица јаболков оцет, 2 лажици мед, 20 капки масло од лук, половина лажичка ѓумбир во прав, 1 лажичка алое вера.

Подготовка: искомбинирајте ги состојките и пијте го овој еликсир секое утро. Доколку не ви се допаѓа вкусот на лукот или имате проблеми со варењето користете 20 капки глог, а алое верата можете да ја замените со листови коприва.

Извор: exclusive.mk

loading...
Previous Кога ја слушна страшната вест за својата колешка, Јована Јоксимовиќ не можеше да продолжи да ја води утринската програма! (ВИДЕО)
Next Австралиец објави снимки и изјави дека е вонбрачен син на принцот Чарлс и Камила (ВИДЕО)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *