in ,

Тешко повредената водителка излегла од операционата сала: Лекарите успеале да и ја спасат раката на Деа Ѓурѓевиќ (ФОТО)

Како што дознаваат српските медиуми, операцијата била тешка, и прилично комплицирана, но на крајот сè било во ред. Операцијата траела долго и беше крајно сложена, но тимот на лекари во кои бил и врвниот д-р Бумбаширевиќ успеал да и ја спаси раката на водителката и успешно да ја врати циркулацијата во откинатиот екстремитет.

ТВ водителката  Деа Ѓурѓевиќ, по долготрајната операција на военомедицинската академија (ВМА), излегла од операционата сала денес околу 14 часот и според првите информации, зафатот завршил успешно.

Како што открива српски Курир, лекарите и ја поврзале раката која утрово во тешка сообраќајна несреќа на Дедиње, автобус и ја откина пред влезот на КБЦ Драгиша Мишовиќ.

Докторот Марко Бумбаширевиќ, кој веднаш дојде да им помогне на своите колеги во ВМА, е исто така во тимот  лекари кои денес го извршија овој сложен хируршки зафат над водителката, за кој се надеваме дека целосно ќе биде успешен.

Фото: Принтскрин Инстаграм/ Марина Лопичиќ

Извор: vistina.com.mk

loading...

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Австралиец објави снимки и изјави дека е вонбрачен син на принцот Чарлс и Камила (ВИДЕО)

Дали срцето навистина престанува со работа секој пат кога ќе кивнеме?