in , , ,

Васил Зафирчев откри кои сличности ги има со ликот на Марио од „Преспав“

Васил Зафирчев сите го паметиме по улогата на готвачот Марио во „Преспав“, лик кој донесе посебна автентичност во сценариото.

Васил гостуваше во емисијата „Живот со стил“ кај Елена Стефановска и откри кои особини ги врзува со ликот на Марио.

„Она што ме врзува со Марио се само неговите убави страни. Од неговата неубава страна, приватно јас немам ништо. И во таа насока ликот ми беше многу провокативен бидејќи е многу поразличен од тоа што сум јас. За разлика од него јас сум добар во кујна. Знам да готвам, уживам да го правам тоа за себе си и за најмилите. Сакам да пробувам различни кујни“ вели актерот.

Тој потенцираше дека заедничка особина со Марио е и медитацијата. Васил изјави дека веќе седум години медитира и секој ден му завршува со медитација.

Зафирчев во шесто одделние почнал да се интеренсира за актерството и тогаш се зачленил во велешката театарска секција и оттогаш знаел дека тоа ќе биде неговиот животен пат.

Васил има играно и во многу театарски претстави, но дефинитивно ќе остане запаметен по ликот на Марио во „Преспав“.

Дали ќе има и четврта сезона од серијата останува да видиме.

Во продолжение погледнете го целото интервју.

Извор: vistina.com.mk

loading...

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Tијана Дапчевиќ ја покажа својата двојничка

Правиме огромна грешка – никако не го фрлајте искористеното масло во садоперот