Филмот Стакло и во вториот Box Office викенд се најде на прво место


Трилерот стакло и во вториот викенд се најде на првото место со заработка од 19 милиони американски долари, што е 21 милиони помалце од минатиот викенд кога ја имаше својата премиера. Овој кино викенд филмови који ја имаа својата премиера кои се се најдоа во топ 10 се: Фантазијата The Kid Who Would be King и Трилерот Serenity (2019). Погледнете ја целосната Американска Кино листа:

 

1.Glass

Викенд заработка: $19,049,000

Жанр: Трилер

Улоги: Bruce Willis, Samuel L. Jackson, James McAvoy, Sarah Paulson

Режија:  M. Night Shyamalan

Дистрибуција: Universal 

Трејлер: Glass

 

 

2. The Upside

Викенд заработка: $12,240,000

Жанр: Комедија

УлогиBryan Cranston, Kevin Hart, Nicole Kidman

Режија: Neil Burger

Дистрибуција: STX Entertainment

Трејлер: The Upside

 

 

3Aquaman

Викенд заработка: $10,330,000

Жанр: Акција и Авантура

Улоги: Jason Momoa, Amber Heard, Willem Dafoe

Режија:  James Wan

Дистрибуција: Warner Bros

Трејлер: Aquaman 

 

 

4. The Kid Who Would be King

Викенд заработка: $7,250,000

Жанр: Фантазија

Улоги:  Rebecca Ferguson, Patrick Stewart

Режија: Joe Cornish

Дистрибуција: Fox 

Трејлер: The Kid Who Would be King

 

 

5. Spider-Man: Into The Spider-Verse

Викенд заработка: $6,150,000

Жанр: Анимација

Улоги: Shameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld

Режија: Bob Persichetti, Peter Ramsey

Дистрибуција: Sony / Columbia

Трејлер: Spider-Man: Into The Spider-Verse

 

 

6. Green Book

Викенд заработка: $5,413,000

Жанр: Комедија

Улоги: Viggo Mortensen, Mahershala Ali

Режија: Peter Farrelly

Дистрибуција: Universal

Трејлер: Green Book

 

 

7. A Dog’s Way Home

Викенд заработка: $5,225,000

Жанр: Семејна Авантура

Улоги: Kimi Alexander, Farrah Aviva, Chris Bauer

Режија: Charles Martin Smith

Дистрибуција: Sony / Columbia

Трејлер: A Dog’s Way Home

 

 

8. Serenity (2019)

Викенд заработка: $4,800,000

Жанр: Трилер

Улоги: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jason Clarke, Djimon Hounsou, Diane Lane

Режија: Steven Knight

Дистрибуција: Aviron

Трејлер: Serenity (2019)

 

 

9Escape Room

Викенд заработка: $4,275,000

Жанр: Хорор

Улоги: Deborah Ann Woll, Tyler Labine

Режија: Adam Robitel

Дистрибуција: Sony / Columbia

Трејлер: Escape Room

 

 

10. Dragon Ball Super: Broly

Викенд заработка: $3,600,000

Жанр: Анимација

Улоги:  Masako Nozawa, Shin Aomori, Chris Ayres

Режија: Tatsuya Nagamine

Дистрибуција: FUNimation Films

Трејлер: Dragon Ball Super: Broly

 

 

 

loading...
Previous Рада Манојловиќ за татка си потроши 20 илјади евра – во своето село е ќерка за пример
Next „Бевме сродни души“: Жаре ја праша Елена Ристеска дали била заљубена во Тоше – одговорот беше јасен (видео)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *