in ,

Доналд Трамп и Меланија номинирани за “Златната малина”

Речиси никој не се радува за оваа награда: “Златната малина” која традиционално ги доделува наводно за најлошите филмови и актери. Доналд и Меланија Трамп се исто така во трката во оваа година.

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија имаат шанси оваа година да добијат филмска награда “Златна малина”. Двајцата беа номинирани во категоријата најлош актер и најлоша актерка во филмот “Фаренхајт 11/9” на претседателските избори во 2016 година. Филмарот Мајкл Мур се занимава со подемот на Трамп и последиците од неговата изборна победа за САД. Трамп беше номиниран и за негово појавување во политичкиот документарен филм “Смрт на нацијата” за “Razzie” номинирани, како што објавија организаторите во понеделникот.

loading...

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Нешто од сопственикот на вирално.мк во врска со роденденот на Тоше Проески

Неверојатни промени кои настануваат кај женското тело по породувањето!