Трилерот Стакло успеа да заработи најмногу минатиот викенд во Америка


Трилерот во кој глуми Брус Вилис со наслов Стакло успеа да заработи најмногу во минатиот Американски кино викенд во Америка на својата премиаера. Покрај филмот Стакло исто така ја имаше својата премиера аниминираниот цртан филм со наслов Dragon Ball Super: Broly кој заработи 30 милијони долари помалку. Комплетната топ 10 листа можете да ја видите испод:

 

1.Glass

Викенд заработка: $40,586,000

Жанр: Трилер

Улоги: Bruce Willis, Samuel L. Jackson, James McAvoy, Sarah Paulson

Режија:  M. Night Shyamalan

Дистрибуција: Universal 

Трејлер: Glass

 

2. The Upside

Викенд заработка: $15,670,000

Жанр: Комедија

УлогиBryan Cranston, Kevin Hart, Nicole Kidman

Режија: Neil Burger

Дистрибуција: STX Entertainment

Трејлер: The Upside

 

3. Dragon Ball Super: Broly

Викенд заработка: $10,652,565

Жанр: Анимација

Улоги:  Masako Nozawa, Shin Aomori, Chris Ayres

Режија: Tatsuya Nagamine

Дистрибуција: FUNimation Films

Трејлер: Dragon Ball Super: Broly

 

4Aquaman

Викенд заработка: $10,330,000

Жанр: Акција и Авантура

Улоги: Jason Momoa, Amber Heard, Willem Dafoe

Режија:  James Wan

Дистрибуција: Warner Bros

Трејлер: Aquaman 

 

5. Spider-Man: Into The Spider-Verse

Викенд заработка: $7,255,000

Жанр: Анимација

Улоги: Shameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld

Режија: Bob Persichetti, Peter Ramsey

Дистрибуција: Sony / Columbia

Трејлер: Spider-Man: Into The Spider-Verse

 

6. A Dog’s Way Home

Викенд заработка: $7,110,000

Жанр: Семејна Авантура

Улоги: Kimi Alexander, Farrah Aviva, Chris Bauer

Режија: Charles Martin Smith

Дистрибуција: Sony / Columbia

Трејлер: A Dog’s Way Home

 

7Escape Room

Викенд заработка: $5,275,000

Жанр: Хорор

Улоги: Deborah Ann Woll, Tyler Labine

Режија: Adam Robitel

Дистрибуција: Sony / Columbia

Трејлер: Escape Room

 

8. Mary Poppins Returns

Викенд заработка: $5,244,000

Жанр: Музикел

Улоги: Emily Blunt, Lin-Manuel Miranda, Emily Mortimer, Ben Whishaw, Julie Walters, Colin Firth, Meryl Streep, Dick Van Dyke
Angela Lansbury

Режија: Rob Marshall

Дистрибуција: Buena Vista

Трејлер: Mary Poppins Returns

 

9. Bumblebee

Викенд заработка: $4,660,000

Жанр: Научна Фантастика

Улоги: Hailee Steinfeld, John Cena

Режија: Travis Knight

Дистрибуција: Paramount

Трејлер: Bumblebee

 

10. On the Basis of Sex

Викенд заработка: $3,965,000

Жанр: Драма

Улоги: Felicity Jones, Armie Hammer, Justin Theroux, Stephen Root, Kathy Bates, Sam Waterson, Jack Reynor

Режија: Mimi Leder

Дистрибуција: Focus Feature

Трејлер: On the Basis of Sex

 

 

loading...
Previous Елена Ристеска ќе пее за роденденот на Тоше во Крушево
Next Експертите откриват: Зошто Ве привлекуваат многу постари или помлади партнери?

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *