Синчето на Борко Ристовски на Светското првенство навива за Македонија, а најмногу за тато! (ФОТО)


Деновиве во Германија се игра и Светското првенство во ракомет, а меѓу учесниците е и Македонија.

Македонија досега освои две победи, односно ја победи Јапонија и Бахреин.

Синот на македонскиот репрезентивец Борко Ристовски се радува на досегашниот успех на ракометарите… ама, најмногу му се радува на тато!

Имено, сопругата на Борко на својот „Инстаграм“ објави фотографија на која малиот јуниор полека пушта чекори со помош на мама, а во описот на фотографијата напиша: Победа за Македонија.

Инаку, Николина и Борко претходната година склучија брак,а  деновиве направија и прослава за своите најблиски.

Вечерва во 18 часот, Македонија ќе игра против репрезентацијата на Хрватска.

Извор: vistina.com.mk

loading...
Previous АНАЛИЗА: Кога капитенот „диригира“, Македонија игра по ноти
Next Дара Бубамара и Јелена Карлеуша се облекоа во исто – на која подобро и стои?

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *