ДЕЦА И СЕМЕЈСТВОМУЗИКАЏЕТСЕТ

Моќна порака: Северина со сопругот и синот спектакуларно ја испрати старата и ја дочека Новата 2019 година на Малдиви (фото)

Во годината која веќе е зад нас на хрватската пејачка и српска снаа, Северина Којиќ и „сместија“ доста скандали и шпекулации, но таа сигурно тоа го стави веќе во заборав и на спектакуларен начин ја испрати старата 2018 и ја дочека Новата 2019 година на Малдиви.

Таму е заедно со својот сопруг Игор и синот Александар, а за своите обожаватели не се поштеди да покаже како си помина за најлудата ноќ.

 

 

View this post on Instagram

 

Goodbye 2018 🎉🎉 #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Облечена во свечен фустан и со оган зад себе, Севе ни долови во каков амбиент славеше со своите скани, а не заборави да напише и новогодишна честитка за која баш се расплени, а гласи:

Драги мои!

Во новата година ви посакувам  да се вратите во вашето детство, кога бевте мали, невини, недопрени, кога сте биле нов млад софтвер во кој со годините разни погрешни луѓе, тешки ситуации, тага, несреќа, болест, понижување на сите полиња, кавги дома , на работа, од мали убави суштества создаде она што сме денес.

Почитуван Дедо Мраз, да ја создадеме нашата среќа што е уништена во изминатите години.

Отстранете ги луѓето од оклопот на лажната самодоверба, ароганцијата, злото, студот, озборувањето, зависта, љубомората и површноста.

Почитуван Дедо Мраз, вратете не  назад во фабрички поставки и дозволете ни да ја избереме нашата среќа и луѓето кои безусловно нѐ сакаат.

Ви го посакувам ова од денес до крајот на вашиот живот.

Во огледалото видите се самите себе и  не сакаам да се гледате убави, дебели, тенки  и она што мислиме дека го сакаат другите. Сакам да сте убави во внатрешноста во секој агол на вашето тело и никогаш да не се чувствувате болката и никој да не ве повреди. Не дозволувајте луѓето, парите и минатото да ве владеат.

Бидете повторно деца, бидејќи уметноста на

животот е навален за едноставноста.

Бидете здрави и те сакам многу пати

На здравје љубов! … затоа што љубовта со љубов се враќа“ –порача Северина.

 

 

View this post on Instagram

 

❤️❤️❤️❤️❤️ #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Извор: vistina.com.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close