Како реагираат кучињата кога ќе запознаат бебиња на други животни?


Овие кучиња за прв пат имаа прилика да се запознаат со бебиња од други животни, кои не се од нивната врста.

Погледнете ги нивните реакции и како се снаоѓаат.

Некои кучиња се воодушевени и љубопитни, додека други им се доближуваат со страв на бебињата.

Извор: kajgana.com

loading...
Previous Судот во Калифорнија донесе нов закон: Кога ќе се разведувате, домашните миленичиња ќе се третираат како децата
Next Почина српскиот Актер Предраг Ејдус

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *