МОДА И УБАВИНА

Луре Хсу има 43 години, но изгледа како 21 годишна девојка! (ВИДЕО)

Луре Хсу од Тајван има 43 години, а изгледа како дваесетгодишна девојка

Луре Хсу, дизајнерка на ентериер од Тајван, има 43 години, но на нејзиното лице нема ни трага од стареењето.

Па така, младешкиот изглед и’ донел светска слава и повеќе од 230 000 следбеници на Инстаграм. Иако најверојатно генетиката игра најголема улога во нејзиниот совршен младешки изглед, Хсу ги открила тајните рецепти за својата младоликост.

Кремa и нега на кожа

Најголем дел од проблемите со кожата може да се решат со нега и соодветен крем. Луре користи само квалитетни креми, но тоа не значи дека мора да бидат скапи.

Заштита од сонце

Нејзината светла кожа можеби ќе ве натера да помислите дека таа не излегува на сонце. Напротив, обожава да се сонча, но го ограничува времето што го поминува на сонце, бидејќи сонцето ја суши кожата и доведува до создавање ситни брчки. Додека се сонча, задолжително користи заштитен крем.

Овошје, зеленчук, влакна, витамин Ц и вежбање

Луре редовно пие капсули со витамин Ц за да ја хидрира кожата однатре. Денот задолжително го почнува со шолја црно кафе, кое го пие без шеќер. Најчесто јаде овошје и зеленчук и одбегнува масна храна. Таа е вегетаријанка и внимава на исхраната. Најчесто се храни со производи богати со влакна. Покрај тоа, редовно вежба.

Извор: exclusive.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close