in

Инди јавно се откажа од Едита: „Она е лажна сестра, не ми треба нејзината поддршка“!

Пејачката Индира Арадиновиќ позната како Инди јавно се откажа од сестра си Едита Арадиновиќ, исто така пејачка.

Таа на својот Инстаграм профил објави информација која шокираше јавноста. Долго молчеше, а сега реши да ја образложи својата постапка.

„Почна да ми пречи зошто таа приватно не ми честиташе. Тоа ме повреди и навистина морав да реагирам. Единствена што ја имам на светот е таа, секако нашите мајка и татко… Можеби сега наиде некој таков период, но се ќе биде како што треба“, вели Инди.

Пејачката не ја исклучува можноста да се смири со сестра си во  наредниот период.

„Јас сум постара и секогаш ќе простувам и попуштам“, признава Инди за српски „Ексклузив“.

Извор: exclusive.mk

loading...

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Практични совети како да го поминете месецот со што е можно помал трошок!

Вежбала паркирање и завршила во базен! (ФОТО)