in , ,

Супер совет: Еве како да излупите домати за само 30 секунди (Видео)

Како би се решиле од лушпите од доматите потребно е малку вештина, а со овој феноменален совет тоа никогаш веќе нема да ви биде проблем.

Ова е постапката: Ставете вода во тенџере да зоврие, а кога ќе зоврие, подгответе уште еден сад со што поладна вода.

Добро измијте ги доматите и издлабете ги местата кај петелките. Потоа од горе засечете во крст.

Со горниот дел ставете ги во тенџерето, оставете 3-4 секунди, па веднаш префрлете во студена вода.

Оставете неколку секунди и во студена вода, па излупете. Лушпата многу лесно ќе излезе од доматите!

Во видеото во прилог детално погледнете ја постапката:

Извор: centar.mk

loading...

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Згодна девојка побарала да ја намачка со крем за сончање, но кога се свртила следел шок (Видео)

Ставил лут сос на гаќичките на својата згодна девојка. Неколку секунди потоа, доживеала пекол (Видео)