ЏЕТСЕТ

Се сеќавате на Жаде од серијата „Клон“? Еве како изгледа денес! (ФОТО)

Се сеќавате на серијата „Клон“ и прекрасната Жаде, која кај сите ја разбуди желбата за стомачен танц? По дооолги години сигурно би сакале да видите како изгледа денес познатата Џована Антонели.

Својата кариера ја започнала во 1991 година, кога имала само 15 години, но светска слава стекна по главната улога во серијата „Клон“ (2001. година). Денес, оваа бразилска глумица има 42 години и изгледа одлично.

За време на снимањето на серијата „Клон“, Џована беше во брак со бизнисменот Рикардо Медино, со кого се венчаа во 2000 година. Но, во 2002 решија да стават крај на нивниот брак, бидејќи Џована се заљуби во својот партнер од серијата, Мурило Бенисио со кого подоцна исто така се омажи.

Во мај 2005 година, тие добија син, а во ноември истата година се разведоа, бидејќи беше откриено дека Џована е во врска со американскиот бизнисмен Роберто Локасио.

За брзо време познатата актерка се вери со новото момче, за по само четири месеци да стави крај и на оваа љубовна романса.

Извор: exclusive.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close