Карлеуша со емотивна исповед за нејзиното тешко минато, и сиромаштијата во која живеела како дете!


Јелена Карлеуша денес важи за една од најголемите ѕвезди во регионот, но нејзиниот пат до славата не бил нималку лесен.

Мајката на Јелена, Дивна, инаку познат радио водител, позајмувала пари за нејзината ќерка да го сними својот прв албум. Карлеуша направи успех, а денес е пример дека може да се почне од нула. Сепак, пред да постигне успех на музичката сцена, нејзиното семејство се бореле со сиромаштија, баш како и многу семејства.

Емотивната порака на социјалните мрежи е уѓте еден доказ за нејзиното сиромашно детство…

Извор: exclusive.mk

ВМЕТНИ РЕАКЦИЈА
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
loading...
Previous Земале камера за да го снимат страшното невреме, а после 10 секунди доживеале вистински шок
Next Здраво понеделник. Здраво за нова дневна доза хороскоп и позитива (13 Август, 2018)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *