МОДА И УБАВИНА

Трикови на познатите: Светски познатите мејкап артисти откриваат како да ги зголемите усните без естетски хирургии!

Доколку редовно ги следите профилите за убавина на Инстаграм и сакате да знаете што има ново на ЈуТјуб кога станува збор за шминката, тогаш сигурно сте забележале колку често се појавуваат видео туторијали на тема природен изглед, шминка која изгледа како да немате шминка.

Еден од последните трендови, се нарекува „blotted“ усни, односно усни кои изгледаат како да се природно интензивно обоени.

Овие кармини постојат во течна варијанта како и во мат варијанта. Овој изглед можете да го постигнете и со обичен кармин тапкајќи го на усните.

Извор: exclusive.mk

ВМЕТНИ РЕАКЦИЈА
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Leave your vote

-1 points
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 100.000000%

loading...
Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close