БЕЈБС

Карлеуша одново шокираше: Гола меѓу ангелите?! (ФОТО)

Српската поп-фолк дива Јелена Карлеуша одново ја шокираше јавноста. Иако не и е прв пат да се фотографира прилично разголена,  па дури и гола, овој пат се чини навистина претера. Барем така смета дел од јавноста која Карлеуша длабоко ја допре во нивните верски и уметнички убедувања, откако постираше необичан фотографија, или поточно цртеж.

На него, ЈК насликана гола, како гола Венера меѓу ангелите…Еден вид, обид за реплика на познатата слика на Ботичели, „Раѓањето на Венера“… Социјалните мрежи експлодираа по оваа нејзина провокација, па Карлеуша ја „распнаа“  со коментари дека турбофолк кичот почнал длабоко да задира како во уметноста, така и во религијата!

Контроверзната Јеца остана без коментар… Очигледно нејзиниот потег, каков и да бил, ја постигна целта… Која, очигледно ги оправдува средствата!

Извор: vistina.com.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close