МИСТЕРИИНАУКА

Научниците на Марс откриле езеро со течна вода

Научниците на Марс откриле докази за постоење течна вода, пишува Би-Би-Си.

Можното езеро се наоѓа под јужната поларна ледена капа на Црвената планета, а е со промер од околу 20 километри.

Претходните истражувања откриле можни знаци за постоење течна вода на површината на Марс, но ова е прв знак за постоењето вода на оваа планета.

Извор: centar.mk

ВМЕТНИ РЕАКЦИЈА
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Leave your vote

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close