МАКЕДОНИЈАРАКОМЕТСПОРТ

Нант го победи фавозираниот ПСЖ, дали со тоа на ВАРДАР му се олесни работата

 

Првиот фаворит во машката лига на шампиони ПСЖ за освојување оваа година изгуби против на хартија послабиот НАНТ. Сите очекуваа дека ПСЖ лесно ќе мине во финале но НАНТ докажа дека нее случајно дојден до полуфиналето. Така да може да се каже дека ВАРДАР доколку го победи МОНПЕЉЕ дека полесна можеби ќе има задача да го обрани шампионскиот трофеј кој го има од минатата сезона во Лигата на Шампиони. Доколку ВАРДАР го совлада МОНПЕЉЕ, ВАРДАР и неговите играчи ќе го има можеби најдобриот играч на НАНТ и репрезентацијата на Македонија Кире Лазаров кој пружи извореден натпревар против ПСЖ и влезе и влезе во историјата како играч со најмногу голови на еден фајнел фор. Така да гледајте и навивајте за ВАРДАР за тоа што тие го заслужуваат вашата поддршка.

ВМЕТНИ РЕАКЦИЈА
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close