СВЕТ

Светот полуде: Татко си ја фрли едногодишната ќерка од покрив во знак на револт против рушењето дивоградбите

loading…Триесет и осум годишен маж, ја фрли својата едногодишна ќерка од покрив изразувајќи револт кон полицијата поради рушењето на дивоградбите.

Настанот се случил во Квадвеси во Јужна Африка. Мажот првенствено ги предупредил полицајците дека ако не сопрат со рушењето ќе ја фрли својата ќерка. Бидејќи тие не го послушале, тој со девојчето во раце се качил на покривот. Полицијата веднаш му се приближила и се обидувала да го разубеди, но не успеала. На крај, тој ја фрлил својата ќерка. Трагедијата била спречена од страна на еден полицаец кој го фатил детето, по што таткото бил приведен.

Еве како изгледала целата драма:

Извор: exclusive.mk

ВМЕТНИ РЕАКЦИЈА
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close