СПОРТ

Семејството на Шумахер со молба до неговите фанови

loading…


Семејството на Михаел Шумахер излезе со изјава неколку дена по последните коментари за неговото здравје.

Тогаш познатиот неврохирург Колин Шиф го одреди Германецот како „случај кој не може да се спаси“ и направи прогноза дека Шумахер никогаш нема да се опорави, дури ни делумно.

„Она што можам да кажам е дека семејството на Михаел навистина разбира што чувствувате, но неговото здравје не е нешто за што треба да зборуваат сите. Ве молам, не поставувајте повеќе прашања“, објави портпаролката, Сабине Кем.

Извор: vesti24.mk

Leave your vote

2 points
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close