СВЕТ

Невеста беше привредена на пат на својето венчање

loading…Во Аризона, САД, една девојка беше уапсена додека патуваше во венчаница до местото каде што требаше да се венча. Таа доби лисица на раце од полицијата и беше приведена поради под влијание на “алкохол или дрога”.

Имено, имаше сообраќајна несреќа во која беа вклучени 3 автомобили, од кои едно беше возило на идната невеста. Едно лице беше повредено и се опоравува во локалната болница. Инаку, државата Аризона има многу строги закони кога станува збор за возење под дејство на алкохол, па девојката дури и не ја спаси фактот дека требаше да се венча тој ден.

Се надеваме дека ќе наредниот пат ќе тргне трезна. 🙂


ВМЕТНИ РЕАКЦИЈА
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close