in ,

(ВИДЕО) Еве која песна ќе не претставува на Евровизија

loading…


Lost and Found е песната која ќе нè претставува на годинешниот избор за најдобра песна на Евровизија.

Бендот Eye Que за првпат ја промовираше избраната песна денес, на 11 март, точно во 19.30 часот во Дневикот на МТВ1.

Музиката и текстот за песната ги напиша фронтменот на Eye Que, Бојан Трајковски, а аранжманот е на Дарко Димитров.

Режисерот на спотот е Јован Коцировски, додека огромен тим бил задолжен за тој да изгледа беспрекорно бидејќи е снимен во еден непрекинат кадар, односно т.н. one shot спот.

Да го видиме конечниот музичкиот производ од Македонија кој ќе нè претставува оваа година во мај на Евросонгот 2018, којшто ќе се одржи во Лисабон:

Извор: vesti24.mk

loading...

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Внимавајте што пишувате на социјалните мрежи: Фотографиите и постовите може да се користат на суд

Дневен Хороскоп (12.03.2018) Понеделник