in

Дневен хороскоп (11.03.2018) Недела

Овен (21.03 – 20.04)

Успевате да најдете малку слободно време. Ќе се дружите главно со лица за кои сте деловно поврзани. Партнерот малку ве оптеретува со неговите проблеми. Можна е појава на хронични заболувања.

Бик (21.04 – 21.05)

Некој од вашата околина ќе ви понуди добра деловна шанса. Не ви се препорачува водење на сериозни деловни разговори. Многу сте романтични и ги потхранувате сеќавањата на некој кој ви бил многу драг. Можни се проблеми со органите за дишење.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Деловното опкружување е добронамерно, но вие се соменавте во добрите намери. Што се однесува до љубовта, прилично сте несигурни, имате впечаток дека партнерот е доминантен и дека ви поставува одредени услови. Проверете ја работата на штитната жлезда.

Рак (22.06 – 22.07)

Конфузни сте и тврдоглави кога станува збор за донесувањето на важни одлуки или соработката со колегите од вашето деловно опкружување. Кога станува збор за љубовта, невообичаено сте несигурни. Ве исцрпува секојдневието во кое се наоѓате.

Лав (23.07 – 22.08)

Некој упорно се обидува да ве убеди да го направите она што го сакате. Потпрете се на советите од блискиот пријател. Љубовниот живот е далеку од оној каков што може да биде. Вашата тврдоглавост е пример за повремените несогласувања.

Девица (23.08 – 22.09)

Можни се големи финансиски трошоци. Семејните односи се прилично затегнати, главно поради вашата оптеретеност со работата. Можни се добивки во игрите на среќа. Некој сличен на вас може да ви се допадне.

Вага (23.09 – 22.10)

Нетрпеливи сте кога станува збор за реализација на започнатите работи. Сето она во што вложувате енергија ќе ви донесе сатисфакција. Во љубовта сте таинствени и предизвикувате внимание каде и да се појавите. Стабилната здравствена ситуација ве охрабрува.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ве оптеретува лошата соработка со одделни лица. Поттикнати сте од фантазијата, романтични сте и полни со убави чувства. Можеби ќе бидете исцрпени, а тоа може сериозно да се одрази на вашата здравствена состојба.

Стрелец (22.11 – 21.12)

При донесувањето на одлуки многу сте брзоплети. Ако сте слободни, можеби ќе запознаете некој со кој што поскоро ќе стапите во сериозна врска па дури и брак. Ви се препорачува внимание при консумирањето на алкохол.

Јарец (22.12 – 20.01)

Оптеретени сте со тоа што околината мисли за вас. Можеби ќе добиете понуда за заминување во странство која нема така брзо да се реализира. Во љубовта сте малку себични Ви се препорачува да внесувате повеќе течности во организамот.

Водолија (21.01 – 19.02)

Изненадени сте со која брзина се менуваат работите на работното место. Со полно право не им верувате на некои лица. Во љубовта сте поставиле многу високи цели од кои нема така лесно да се откажете. Склони сте на несоница и повремена нервоза.

Риби (20.02 – 20.03)

Одлично сте расположени и подготвени сте да одите напред. Потпрете се на лицата кои се всушност ваша спротивност бидејќи единствено така ќе се согласите. Во љубовта нештата се одлични. Добро се чувствувате.

Извор: vesti24.mk

loading...

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Ова се европските центри на дрогата: Улиците се полни со наркотици, но еден град е мека на кокаинот (ВИДЕО)

Ова сиромашно куче беше врзано за оградата, за да умре! Погледнете го сега!