Меланија Трамп ги следи само овие 5 лица на Твитер


loading…


Првата дама на САД, Меланија Трамп, на Твитер следи само пет лица. Иако нејзиниот официјален Твитер профил го следат речиси десет милиони луѓе, по се изгледа Словенката е малку „скржава на кликови“, па следи само петмина корисници. Се разбира, еден од нив е нејзиниот сопруг, Доналд Трамп, односно неговите два официјални профила на социјалната мрежа.

Покрај тоа, таа го следи и профилот на заменик-претседателот на САД, Макјк Пенс и неговата сопруга Карен Пенс.

Петтиот профил кој Меланија Трамп го следи на Твитер предизвика особен интерес во јавноста.

Имено, покрај нејзиниот сопруг и потпретседателот Пенс, таа го следи и Барак Обама.

„Индипендент“ претпоставува дека Меланија всушност првично ја заследила Мишел Обама, но овој профил бил преземен од нејзиниот сопруг по истекот на неговиот мандат.

Извор: vesti24.mk

loading...
Previous Просјак падна на среде улицата, а реакцијата на луѓето е повеќе од засрамувачка!
Next Сите се смеат на овој Црногорец

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *