ХОРОСКОП

Дневен хороскоп (28.01.2018) Недела

loading…Овен (21.03 – 20.04)

Се предомислувате кога станува збор за одлуките. Чувајте се од можни грешки. Направете распоред и насочете се. Добра финансиска ситуација. Многу површни врски и флертови, а и понатака се чувствувате осамено.

Бик (21.04 – 21.05)

Прилично сте хаотични и не знаете добро да се организирате за работата која ја обавувате. Ви смета присуството на некои лица во деловната околина. Солидна финансиска ситуација. На љубовен план е се како што сте испланирале. Покажете малку повеќе чувства. Посветете му повеќе време на вашето здравје.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Посоветувајте се со блиските соработници за промена на работното место. Односот со партнерот е стандарно добар. Ако сте сами, тоа нема да биде така уште долго време. Можни се проблеми со зглобовите и коските, внимавајте.

Рак (22.06 – 22.07)

Ќе доживеете конечно олеснување на деловен план. Не се срамете да побарате помош. Солидна финансиска ситуација. Се гледа крајот на мачната врска во која сте заглавени, ве очекуваат пријатни изненадувања. Внимавајте во сообраќајот.

Лав (23.07 – 22.08)

Замислени сте и можно е да дојде до одредени грешки. Не давајте да ве успие успехот, работете поинтензиво, а доколку имате премногу обврски побарајте помош од најдобриот колега. Финансиската ситуација ќе ви биде видно подобра. Во моментов не сте расположени за сериозна врска.

Девица (23.08 – 22.09)

Ве исцрпува тоа што вашата работа останува незабележана. Морате да научите подобро да ја проценувате деловната ситуација, парите не доаѓаат со очекуваниот тек. Многу флертови, но сепак ништо вредно и интересно за ваш вкус. Проверете ја работата на штитната жлезда.

Вага (23.09 – 22.10)

Перфекционист сте и во се што работите барате дури и најситна грешка или можен проблем. Кај вас се мора да се одвива според планот. Многу сте одговорни. Добра парична ситуација. Емотивно, многу тежок и лош период. Се ви е поважно од сопственото здравје.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Искажувате видно незадоволство во врска со работното место. Послушајте го советот на соработниците кои имаат малку повеќе искуство. Добра финансиска ситуација. Окупирани сте со себе, па партнерот ретко го забележувате како се однеусва.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Имате недоразбирање со колегите и соработниците, ќе се појави некое ривалство во кое вие ќе загубите. Не се затворајте во себе си, разговарајте отворено со вашите пријатели за случувањата кои ви нанесоа проблеми. Овој период е неповолен да ја напуштите работата, затоа трудете се да ја задржите.

Јарец (22.12 – 20.01)

Ќе пристигне финансиска помош од вашиот близок, вие конечно ќе престанете да се грижите и ќе имате повеќе финансии за штедење. Ангажирајте се да работите нешто плус, нешто од кое ќе вадите некој денар повеќе, проверете во огласите или околината дали некаде би можеле да се вклучите. Околината во вас ќе препознае вистински борец.

Водолија (21.01 – 19.02)

Сакате некој да биде искрен со вас, но кога тој ќе ви каже што отворено мисли, вие ќе избувнете. Смирете се и не се нервирајте, уживајте во некоја книга, филм или магазин и оттргнете ги проблемите далеку од себе. Од финансиски аспект настапува поволен период во кој успешно ќе ги покривате сите ваши месечни трошоци.

Риби (20.02 – 20.03)

Денешниот ден ќе ви биде исполнет со среќа. Пријателите и роднините ќе ве израдуваат со некоја убава вест која кај вас ќе пробуди длабоки емоции. Периодот е поволен за преземање на поголеми обврски на работното место, бидејќи имате сила и знаење сите да ги исполните. Во вашиот живот ќе се појави личност која ќе ве промени комплетно.

Извор: vesti24.mk

ВМЕТНИ РЕАКЦИЈА
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Leave your vote

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close