ЖИВОТИНСКО ЦАРСТВОСВЕТ

Мајка ги грееше своите кученца да не смрзнат, кога спасувачите видоа уште кого чува, тие беа во ШОК!

Кога станува збор за спасување на животни, главно читаме за тоа како некои добри луѓе спасиле куче или мачка. Меѓутоа, во овој случај, беш е обратно.

Кучката со име Вај докажа дека мајчиниот инстинкт нема граници, ниту пак и добрината на животните.

Тоа беше ладна зимска ноќ во Аргентина, кога Вај слушна врисок. Тоа беше бебе, оставено да се смрзне.

Бебето имало само 2 месеци и немало шанса да преживее на таа температура. Вај внимателно пријде и полека го однесе во нејзиното легло. Кујата неодамна стана мајка, и таа ги имаше и малите кученца за кои се грижеше. Таа го стави бебето до нив и го заштити со своето тело за да му биде топло.

Кога луѓето слушнале бебешки плач следното утро, тие откриле легло со кученца и биле шокирани од местото на настанот. Тие го зеле бебето и веднаш го однеле во болница. Покрај мали смрзнатини, бебето беше сосема здраво. Кој знае што ќе се случеше ако ја немаше кучката Вај да го загрее и утеши. Властите сега ја бараат мајка која ќе одговара за нејзината негрижа.

Приказната за кучката и бебето се рашири низ цела Аргентина, а за кучката и кучињата бараат вдомувања. Не се сомнева дека едно семејство наскоро ќе најде место за да го награди ова прекрасно суштество со љубов и грижа.

Дирливо, нели? Ние можеме да научиме многу од животните!

ВМЕТНИ РЕАКЦИЈА
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

2 Comments

  1. Pod itno da si najdete lektor i nekoj sto ke vi preveduva od angliski. Tekstov e uzasssssssano napisan, na covek prevod da mu treba. Sramota

    1. Много е тешко сам кога се работи со страната на се треба да внимаваш, не сум го прочитал текстот како што треба и за тоа има грешки, а и дента много текстови преведов така да ми се собра много

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close