20 години чувале производ на Мекдоналдс: Кога ја отвориле кутијата имале што да видат (фото)


Двајца мажи од Австралија посакале на светот да му покажат дека храната од Мекдоналдс не е добра.

Во далечната 1995 година, Кејси Дин и Едвард Џитси добиле неверојатна идеа.

Купиле хамбургер и помислиле:

“Зошто не би го сочувале овој хамбургер, па да видиме што ќе с еслучи со него по 20 години”.

“Го оставивме хамбургерот во кутија, а тој изгледа исто и по 20 години откако е направен”.

Извор: vesti24.mk

loading...
Previous (ФОТО) Нова романса на повидок: Вељко Ражнатовиќ во врска со атрактивна црнокоса!?
Next Крушата под круша паѓа: Еве од кого Дефне ја наследила убавината (ФОТО)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *