Дневен хороскоп (04.11.2017) Недела


Овен (21.03 – 20.04)

Наклонета ви е позицијата на Меркур, Јупитер и Месечината. Не морате да се грижите, се е на ваша страна, но со жените, без оглед кој пол сте вие, бидете внимателни, дури и со оние кои ви влегуваат во домот како пријатели. Некој премногу ќе се меша во вашата приватност, не го дозволувајте тоа. Верувате дека можете да се договорите со некоја Водолија за важни прашања.

Бик (21.04 – 21.05)

Преполниот знак на Девица за многу претставници на вашиот знак значи можност да се заљубите, да добиете на лото или да доживеете нешто исклучително пријатно, можна е средба со некој кој ви е многу симпатичен. Внимавајте што и пред кого зборувате, дури и со партнерот, можно е да слушнете нешто што не ви одговара.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ден полн со неизвесности, особено кога станува збор за соработка со оние кои се претставуваат како ваши пријатели. Деловниот партнер е тврдоглав, а вие уште повеќе. Не дозволувајте никој да ве третира на начин кој е под вашето достоинство. Подготвени сте да поминете преку нечии пропусти.

Рак (22.06 – 22.07)

Астролошкото поле на работата е прилично „нападнато“ со планети кои носат нервоза и неразбирање меѓу колегите и домашните но затоа транзитот на Месечината преку Лав многу ви одговара. Потрудете се никој да не забележи дека со некој Овен и Шкорпија не успевате најдобро да се разберете.

Лав (23.07 – 22.08)

Нагласеното астролошко поле на кариерата ви носи можност за средба со некој кој смета на вашата поддршка и кој секако ќе ви подаде рака доколку започнувате некоја нова работа. Трудете се да му дадете на знаење на претпоставениот што очекувате од него.

Девица (23.08 – 22.09)

Немате доволно цврст и јасен став за многу прашања. Многумина ве доживуваат како личност која е премногу толерантна кон многумина кои тоа не го заслужуваат. Можеби ќе ја повторите грешката и повторно ќе преминете преку нешто што ве нервира. Ќе добиете повик од некој Лав или Стрелец во врска со продолжување на соработката на некој голем проект.

Вага (23.09 – 22.10)

Добивате повици од личност која работи со странци или живее во странство во врска со некоја можна соработка со еден Стрелец или некој Лав кој ви понудил нешто прекрасно. Вие ќе сакате да изберете некоја полесна работа, но тешко ќе успеете да се договорите.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Целата ваша енергија сте ја насочиле кон деловниот успех. Потребна ви е практична организација на работата и се ќе направите како што треба. Внимавајте малите пречки на работа да не ве изнервираат со цел да не ви го нарушат вниманието. Овој ден е доста продуктивен, ќе завршите многу нешта.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Имате силна потреба да бидете со својот партнер. Барате големо внимание, но некако се чувствувате игнорирани. Ако не сте во врска, бидете храбри и направете го првиот чекор кон оној кој ви се допаѓа. На деловен план избегнувајте ги инстант одлуките, може скапо да ве чинат.

Јарец (22.12 – 20.01)

Одговорностите ви го насочуваат патот по кој ќе треба да се движите. Соработниците ќе ви бидат проблематични. Луѓето ќе бараат совети и одговори од вас, затоа бидете подготвени за нови предизвици. Оставате повеќе простор и време за да дознаете повеќе информации. Некоја нова информација ќе го разбранува вашето срце.

Водолија (21.01 – 19.02)

Денес планетите ќе ви донесат одредена нестабилност. Тоа ќе влијае и на вашите односи со партнерот или блиските, што може да доведе до несакани ситуации кои ќе ви се вратат. Затоа, бидете внимателни кон оние што ви значат. Иако на работа не оди се како што посакувате, стрпете се малку и покажете повеќе почитување кон вашите работници и соработници.

Риби (20.02 – 20.03)

Се обидувате да се сокриете и да не ги извршите работните задачи, но време е да се пробудите и да започнете со работа. Денес имате можност да се сретнете со некои поранешни соработници кои ќе ви понудат одлична можност за остварување на дополнителен профит. Но внимавајте, најпрвин консултирајте се со партнерот. Љубовта овој период ќе ви биде на највисокото ниво.

Извор: vesti24.mk

loading...
Previous ЧЕТИРИТЕ МИСТЕРИИ КОИ НАУЧНИЦИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ГИ ОБЈАСНАТ
Next Тие очајно се обиделе да ја извлечат оваа кобила, но погледнете пажливо кој се појави позади!

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *